Forpsi

Állások, állások Magyarországon, álláskeresés, jobs

Fesztivál.hu

Port80.hu

Mp3Heaven.hu




Legyen a Papirusz.hu a Kezdőlapja! Tegye be lapunkat a Kedvencek közé!
Chicago: hatszor is Los Angelesben (Képhatás)
Az Oscar-díjazottak teljes listája
Szerző: Sulyok Máté
2003. március 24. 14:55

Íme, a díjazottak-jelöltek teljes listája:

Legjobb film

Rob Marshall

Chicago (r.: Rob Marshall)
Gangs of New York / New Work bandái (r.: Martin Scorsese)
The Hours / Az órák (r.: Stephen Daldry)
A Gyűrűk Ura: A két torony / The Lord of the Ring: The Two Towers (r.: Peter Jackson)
The Pianist / A zongorista (r.: Roman Polanski)

Legjobb rendező
Pedro Almodóvar – Beszélj hozzá! / Habla con Ella
Stephen Daldry – The Hours / Az órák
Rob Marshall – Chicago
Roman Polanski –  The Pianist / A zongorista
Martin Scorsese – Gangs of New York / New York bandái

Nicole Kidman

Legjobb színésznő
Salma Hayek – Frida
Nicole Kidman – The Hours / Az órák
Diane Lane – Unfaithfull / Hűtlenség
Julianne Moore – Far from Heaven / Távol a mennyországtól
Renée Zellweger – Chicago

 Legjobb színész
Adrian Brody – The Pianist / A zongorista

Nicolas Cage – Adaptation / Adaptáció

Adrian Brody

Michael Caine – The Quiet American / A csöndes amerikai
Daniel Day-Lewis – Gangs of New York / New York bandái
Jack Nicholson – About Schmidt / Schmidt-ről

Legjobb epizódszínésznő
Kathy Bates – About Schmidt / Schmidt-ről
Julianne Moore – The Hours / Az órák
Queen Latifah – Chicago
Meryl Streep – Adaptation
Catherine Zeta-Jones – Chicago

Chris Cooper

Legjobb epizódszínész
Chris Cooper – Adaptation / Adaptáció
Ed Harris – The Hours / Az órák
Paul Newman – A kárhozat útja / Road to Perdition
John C. Reilly – Chicago
Christopher Walken – Kapj el, ha tudsz / Catch Me if You Can

A legjobb nem angol nyelvű film
El Crimen del Padre Amaro (mexikói, r.: Carlos Carrera)
A múlt nélküli ember / Mies vailla menneisyyttä – The Man without Past (finn-német-francia, r.: Aki Kaurismäki)
Nirgendwo in Africa – Nowhere in Africa (német, r.: Caroline Link)
Ying xiong – Hero (hongkongi, r.: Zhang Yimou)
Zus & Zo (holland, r.: Paula van der Oest)

Legjobb operatőr
Michael Ballhaus – Gangs of New York / New York bandái
Dion Beebe – Chicago
Pawel Edelman – The Pianist / A zongorista
Conrad L. Hall – A kárhozat útja / Road to Perdition
Edward Lachamn – Far from Heaven / Távol a Mennyországtól

Legjobb eredeti forgatókönyv
Anyádat is / Y tu mamá también – Carlos Cuarón és Alfonso Cuarón
Bazi nagy görög lagzi / My Big Fat Greek Weeding – Nia Vardalos
Beszélj hozzá! / Habla con Ella – Pedro Almadóvar
Far from Heaven / Távol a Mennyországtól – Todd Haynes
Gangs of New York / New York bandái – Jay Cocks, Steve Zaillian és Kenneth Lonergan

Legjobb adaptált forgatókönyv

Adaptation – Charlie Kaufman és Donald Kaufman
Chicago – Bill Condon
Egy fiúról / About a Boy – Peter Hedges, Chris Weitz és Paul Weitz
The Hours / Az órák – David Hare
The Pianist / A zongorista – Ronald Harwood

Legjobb filmzeneszerző
Elmer Bernstein – Far from Heaven / Távol a Mennyországtól
Philip Glass – The Hours / Az órák
Elliot Goldenthal – Frida
Thomas Newman – A kárhozat útja / Road to Perdition
John Williams – Kapj el, ha tudsz / Catch Me if You Can

Legjobb filmdal
Eminem: Lose Yourself– 8 mile / 8 mérföld
Elliot Goldenthal: Burn It Blue – Frida
John Kander: I Move On – Chicago
Paul Simon: Father and Daughter – The Wild Thornberrys Movie / Thornberry család - A mozifilm
U2: The Hands That Built America – Gangs of New York / New York bandái

Legjobb rövidfilm
Der Er En Yndig Mand – This Charming Man (dán, r.: Martin Strange-Hansen)

Fait d’Hiver (belga, r.: Dirk Beliën)
Inja (Dog) (ausztrál-dél-afrikai, r.: Steven Pasvolsky)
J’Attendrai Le Suivant… – I’ll Wait for the Next One… (francia, r.: Philippe Orreindy
Johnny Flynton (r.: Lexi Alexander)

Legjobb egész estés dokumentumfilm
Bowling for Columbine (r.: Michael Moore)
Daughter from Danang (r.: Gail Dolgin, Vicente Franco)
Prisoner of Paradise (r.: Malcolm Clarke, Stuart Sender)
Spellbound (r.: Jeffrey Blitz, Sean Welch)
Vándormadarak / Le Peuple Migrateur – Winged Migration (r.: Jacques Perrin)

Legjobb rövid dokumentumfilm
The Collector Bedford Street (r.: Alice Elliott)
Mighty Times: The Legacy of Rosa Parks (r.: Robert Hudson, Bobby Houston)
Twin Towers (r.: Bill Guttentag, Robert David Port)
Why Can’t We Be a Family Again? (r.: Roger Weisberg, Murray Nossel)

Legjobb egész estés animációs film
Jégkorszak / Ice Age (r.: Carlos Saldanha, Chris Wedge)
Lilo és Stich / Lilo & Stitch (r.: Chris Sanders, Dean DeBlois)
Szilaj – A vad völgy paripája / Spirit: Stallion of the Cimarron (r.: Kelly Asbury, Lorna Cook)
Sen to Chihiro no kamikakushi (Spirited Away) / Chihiro szellemországban (r.: Hayao Miyazaki)
Kincses bolygó / Treasure Planet (r.: Ron Clements, John Musker)

Legjobb rövid animációs film
The Cathedral (r.: Tomek Baginski)
The ChubbChubbs! (kolumbiai, r.: Eric Armstrong)
Das Rad (német, r.: Chris Stenner, Heidi Wittlinger)
Mike’s New Car (r.: Pete Docter, Roger Gould)
Mt. Head (japán, r.: Yamamura Koji)

Legjobb látvány- és díszlettervezés
Chicago – John Myhre és Gord Sim
Frida – Felipe Fernandez del Paso és Hannia Robledo
Gangs of New York / New York bandái – Dante Ferretti és Francesca Lo Sciavo
A Gyűrűk Ura: A két torony / The Lord of the Rings: The Two Towers – Grant major, Dan Hennah és Alan Lee
A kárhozat útja / Road to Perdition – Dennis Gassner és Nancy Haigh

Legjobb jelmeztervező
Colleen Atwood – Chicago
Sandy Powell – Gangs of New York / New York bandái
Ann Roth – The Hours / Az órák
Anna Sheppard – The Pianist / A zongorista
Julie Weiss – Frida

Legjobb smink
Frida – John Jackson és Beatrice De Alba
The Time Machine / Az időgép – John M. Elliot, Jr. és Barbara Lorenz

Legjobb vágó
Peter Boyle – The Hours / Az órák
Hervé de Luze – The Pianist / A zongorista
Michael Horton – A Gyűrűk Ura: A két torony / The Lord of Rings: The Two Towers
Thelma Schoonmaker – Gangs of new York / New York bandái
Martin Walsh – Chicago

Legjobb hangmérnök
Chicago – Michael Minkler, Dominick Tavella és David Lee
Gangs of New York / New York bandái – Tom Fleischman, Eugene Gearty és Ivan Sharrock
A Gyűrűk Ura: Két torony / The Lord of the Rings: The Two Towers – Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges és Hammond Peek
A kárhozat útja / Road to Perdition – Scott Millan, Bob Beemer és John Patrick Pritchett
A Pókember / Spider-Man – Kevin O’Connell, Greg P. Russell és Ed Novick

Legjobb hangvágás
A Gyűrűk Ura: Két torony / The Lord of the Rings: The Two Towers – Ethan van der Ryn, Michael Hopkins
A kárhozat útja / Road to Perdition – Scott A. Hecker
Különvélemény / Minority Report – Richard Hymns, Gary Rydstrom

Legjobb vizuális effektek
Csillagok háborúja II. rész – A klónok támadása / Star Wars: Episode II. – Attack of the Clones – Rob Coleman, Pablo Helman, John Knoll és Ben Snow
A Gyűrűk Ura: Két torony / The Lord of the Rings: The Two Towers – Jim Rygiel, Joe Letteri, Randall William Cook és Alex Funke
A Pókember / Spider-Man – Dykstra, Scott Stokdyk, Anthony LaMolinara és John Frazier

Életműdíjat kapott Peter O’Toole (1932) ír származású színművész.

Kapcsolódó honlapok:
www.oscars.org
www.oscars.com

 
 
Jelenleg 4 olvasó böngészik a Papiruszon


Képes apróhirdetés ingyen | Nemzetközi hirdetés | Fesztivál, rendezvény

Legyen a WEBSZIGET.COM a Kezdõlapja!
PORT80.HU :: Magyarország Legtutibb Kezdolapja! :o)
MP3Heaven.hu :.:.::. Zene, MP3 & Partyzine q-_-p
Fesztivál.hu - A magyarországi fesztiválok gyujtoportálja
Tourinfo.hu - Magyarország Vezeto Turisztikai Portálja
SzuperPiac.hu - A képes hirdetések helye!
.: Papirusz.hu :. Kulturális Portál
Mindentudó.net :: Az optimális döntés lehetosége!
Hirdessen Nálunk! Tekintse meg médiaajánlatunkat!
Impresszum
Ha kérdése van, írjon nekünk!