Forpsi

Állások, állások Magyarországon, álláskeresés, jobs

Fesztivál.hu

Port80.hu

Mp3Heaven.hu




Legyen a Papirusz.hu a Kezdőlapja! Tegye be lapunkat a Kedvencek közé!
Besétálhatunk az EU-ba (Új kor)
Április 5-én Európa kulturális sugárút nyílik a f?város központjában
Szerző: -art-
2003. április 4. 09:40

PROGRAMBONTÁS (A bemutatás haladási iránya a Vártól a Városligetig.)

Beharangozó április 4-én

Az Európa kulturális sugárút programja április 4-én az olasz zászlódobálók m?sorával indul az alábbi id?pontokban és helyszíneken:
16:00 Blaha Lujza tér, 17:00 Vörösmarty tér, 18:00 Nyugati pu., 19:00 Oktogon, 20:00 Moszkva tér

és az Olasz Intézetben 19:00 órakor a Liszt Ferenc Zeneakadémia mesterkurzusán résztvev? olasz el?adóm?vészek koncertje (Fortunato Casu - heged?, Pierluigi Ruggiero - gordonka, Basak Dilara Özdemir - zongora) hallható, amelynek keretében Mozart, Schumann, Donizetti, Bartók és Piazzolla m?veket adnak el?.

2003. április 5-e, szombat

Magyar Nemzeti Galéria
10:00-20:00 Európa fejedelmi udvaraiban Mányoki Ádám, egy arcképfest? pálya szerepl?i és helyszínei
14.00 A Brass in the Five fúvósötös koncertje a Savoyai teraszon
17.00 A BM Szimfonikus Zenekar promenádkoncertje a Galéria épületében

Budapesti Történeti Múzeum
10.00 Gyermekprogram: Koronázási ünnepség Magyarországon
11:00 Visszaszerzett kincseink kiállítás a 2002-ben ellopott, majd visszaszerzett és restaurált m?kincsekb?l
12:00 Varonen/Laakso duó csellókoncertje
14.00 Tárlatvezetések a Középkori európai szobrászat cím? kiállításhoz kapcsolódóan

Ludwig Múzeum Budapest
10:00-20:00 Emberi történetek - fotómunkák és festmények az Essl Gy?jteményb?l
10.00 kis.m?hely: a 12 csillag (az EU-jelképek)
14.00 Mesével Európába - irodalmi program (házigazda: Karafiáth Orsolya)
16.00 Tárlatvezetés magyar nyelven
17.00 Tárlatvezetés angol nyelven

Múzeumok tere (Oroszlános Udvar)
14:30 Borrendek felvonulása a Szentháromság tért?l az Oroszlános Udvarig
15:00-18:00 Borbemutató kóstolóval

Francia Intézet
10:00-22:00 Hollán Sándor fest?m?vész Rajzok, m?vészkönyvek cím? kiállítása

Dorottya Galéria (Eötvös téren)
10:00-20:00 Légli Kerámia és Borbemutató

Gödör Színpad (Erzsébet tér)
10:00-18:00 Gyermekjátszóház
10:00-23:00 Sörfesztivál
12:00 Gördül? Tánccsoport m?sora
13:00 Tüskepapa cirkuszol
14:00 Központi T?zoltózenekar
14:50 4U együttes
15:50 Török Ádám és a MINI együttes
17:00 Baby Gabi
17:40 Pege Aladár Kossuth-díjas el?adóm?vész és kvartettje
18:30 Európai körutazás a zene világában, közrem?ködnek: Bozsik Patrik, Demeter György, Kovács Kató, Sándor Szilvia, Szilágyi Katalin, Zajzon Csaba, zongorán kísér Dorogi Ákos
20:00 Szintetizátor Show, közrem?ködik a B-Project együttes: Benk? László, Jankai Béla, Kaposvölgyi Goyo, Pálmai Zoltán
20:40 A Best Of zenekar él?koncertje, közrem?ködnek a Danubius Rádió m?sorvezet?i: Abaházi Csaba, Buza Sándor, Garami Balázs, Garami Gábor és Rákóczi Ferenc
22:00 Utcabál a Beat Box zenekarral

Honvéd Színpad (Andrássy út)
13.00-13.40 Utcaszínházak m?sora
Langaléta Garabonciások: A nap és a hold elrablása
Bartha Tóni: Paprika Jancsi
Bab Társulat: Fenevadak az utcán, Három kívánság (óriásbábok)
13.40-14.40 Az utca napos oldalán - big band és jazz, közrem?ködik a Légier? Big Band (Veszprém), vendég Szulák Andrea és Fehér Adrienn
14.40-15.00 Strauss-kering?k az Operaház el?tti lépcs?soron, közrem?ködik a Honvéd Férfikar
(karigazgató: Pálinkás Péter) és a Honvéd Együttes Népi Zenekara Szalai Antal vezetésével
15.00-16.00 Sztárok a színpadon, az A-Versio együttes és vendégei, közrem?ködik Jávori Vilmos dob, Sárik Péter zongora, Nagy László gitár, Horváth Plutó József basszusgitár, vendég Bontovics Kati, Berki Tamás ének, Szakcsi Lakatos Béla zongora, Fekete István ének, trombita
16.00-16.30 Humor-zsák, közrem?ködik Nádas György, Hadházi László és Johnny
16.45-17.30 Kimnowak koncert
17.30-18.00 Utcaszínházak m?sora
18.00-19.00 Cotton Club Singers koncert
19.00-20.00 Táncház a Bihari Együttes vezetésével és közrem?ködésével

Nemzetek Színpada - Pesti Est Színpad
13.00-13.45 Alsó-Ausztriai Együttes
14.00-14.30 Smallest Band (D)
15.00-16.00 Pozsonyi Sentimental Jazz (SL)
16.30-17.30 NIGUN (klezjazz) (H)
18.00-19.00 Joszko Broda (PL)
19.30-20.30 Válogatás francia sanzonokból - közrem?ködik Bardóczy Attila és a Pódium Duó
21.00-22.00 SIRTOS (GR)

Hagyományok Színpada
10:00-20:00 Kézm?vesbemutató és vásár (fazekasok, ruhakészít?, szöv?, hangszerkészít?, tojásfest?, játékkészít?, b?rm?ves, és a Vakok Szakiskola diákjainak munkái)
13.00-13.30 Hagyomány?rz?k felvonulása
13.30-14.30 Ládafia vásári komédiások bemutatója
14.30-15.00 Cigányzenekari koncert
15.00-15.30 Ortiki gólyalábasok és vásári komédiások bemutatója
15.30-16.00 Hagyomány?rz?k fellépése
16.30-17.00 Mátyás és Beatrix cím? darab a Maglódi zeneiskola el?adásában
17.00-17.30 Bihari gyerektáncegyüttes fellépése
18.00-18.30 Gázsa népzenei együttes koncertje
18.30-19.30 MÁNE és Duna M?vészegyüttes folklórm?sora
19.30-20.00 Fonó népzenei együttes koncertje
20.00-22.00 Naplegenda

Goethe Intézet
11:00 Fries Mirijam és Anne-Kathrin, a Deutsche Schule Budapest diákjainak zongorakoncertje (m?soron Mozart, Kurtág és Brahms m?vei)
11:30 A Nagyteremben Bak László és Kollár Ádám (a Deutsche Schule Budapest egykori diákjai) négykezes zongorakoncertje
12:00 Jazzduo "Light" - Kollár Ádám és Újhelyi Ágnes el?adása
13:00 Szilágyi Enik? -Triptichon
16:00 Smallest Band (Deutsche Schule Budapest) jazzkoncert
17:00 Filmvetítés
Rendezvényterem: Az európai kulturális intézetek bemutatkozása (Deutsche Schule Budapest, Magyarországi Németek Háza, Közép-Európai Kulturális Intézet, Horvát és Szlovén Köztársaság Nagykövetsége, Francia Intézet)

Lengyel Intézet
15:00 Pozsony a változások korában dokumentumfilm vetítése
16:00 Egy angyal Krakkóban cím? film
18:00 Quo vadis cím? film

Osztrák Intézet
10:00- Az Osztrák-Magyar Európaiskola diákjainak fotókiállítása Üdvözlet Ausztriából - Ausztriai élményeink címmel
Az Osztrák-Magyar Óvoda és az Osztrák-Magyar Európaiskola bemutatása: játékos foglalkozás az Intézet el?tt Jókedv? Ausztria - Sport és Szórakozás (Osztrák-Magyar Európaiskola), Vidám Játékok (Osztrák-Magyar Óvoda) címmel, a Budapesti Osztrák Iskola kiállítása Európa - Integráció címmel
13:00 Jazz-Livemusik (Nagy Iván - zongora, Oláh Zoltán - nagyb?g?)
13:00-15:00 Osztrák népdalok és néptáncok bemutatása, tánctanulás
14:00-17:00 Nyelvi játékok, kvíz (nyereményekkel)
16:00-18:00 Az Osztrák Intézet, valamint a Magyarországon akkrediált nyelvvizsgák bemutatása
18:00 Drei Raben - Három Holló cím? folyóirat bemutatása, felolvasás Ady, Márai, Kemény, Kosztolányi, Parti Nagy m?veib?l
20:00 Filmvetítés: Graz Európa kulturális f?városa 2003

Írók Boltja
10:00-19:00
15:00 Irodalmi rendezvények, házigazda Nagy Bernadette: Közép-európai ember a kortárs irodalomban címmel a Szlovák Intézet és a Kalligram Kiadó irodalmi beszélgetése, vendégek, akikkel Mészéros Sándor irodalomtörténész beszélget: Grendel Lajos, Kukorelly Endre, Pavel Vilikovsky
Kultúrák találkozása a Prágai Tükör, közéleti és kulturális folyóirat irodalmi találkozója, Berkes Tamás bohémistával és Vörös István íróval Sipos Júlia beszélget.
Az irodalmi délutánon elhangzik Fekete Gyula Kukorelly versekre írt három dala, Kurtág György Tandori versek, közrem?ködik Rajk Judit ének, Somogyi Péter heged?, Jankó Attila fagott.

Liszt Ferenc téri kávézók
16:00-19:00 Café Vian: Irodalmi délután (Czifrik B., Harcos B., H. Hermant, Karafiáth O., Oravecz P., Tolvaj Z., Varró D., Váradi P.)
18:00-19.00 Pesti Est Café: Jazz délután: Szabó Dániel zongorázik, Nagy Péter b?g?zik
18:00 Buena Vista Café: vonósnégyes és klarinétötös (Derecskei A., Pintér D., Józsa G., Rohmann D., Rumy B.)

Operaház
10:00-20:00 Világörökségünk helyszínei fotókiállítás
16:30 A Brass in the Five fúvósötös koncertje a Magyar Állami Operaház balkonján

Thália Színház
10:00-20:00 A szájjal és lábbal fest?k kiállítása. A Szájjal és Lábbal Fest? M?vészek Egyesülete egy önsegít? szervezet, amelynek tagjai kizárólagosan súlyosan mozgássérültek.
12:00-13:00 Kisterem: Budapesti Osztrák Iskola Színjátszóköre, Pet? Judit: Magyar Hüperion - Bessenyei György Bécsben

Radnóti Színház
11:00 A Baltazár Színház Gondolj rám szívesen cím? el?adása
12:00 Az el?csarnokban Ingrid Maenhout belga fest?n? kiállítása

Budapesti Kamaraszínház Tivoli
11:00 Brown Cow Company - Peter Shaffer Black Comedy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem angol nyelv? színjátszócsoportjának el?adása

Terror Háza
08:00-20:00 Állandó kiállítás, amely a nyilas és kommunista terror áldozatainak állít emléket, a mindenkori terrorista diktatúrák rémtetteire emlékeztet. A Terror Háza Múzeum id?szaki kiállítótermében Márton Áron (1896-1980) gyulafehérvári püspök emlékkiállítása látható.

Ernst Múzeum
10:00-20:00 Retrospektív kiállítás Niki de Saint Phalle m?veib?l
11:00 Faludy Judit kurátor bemutatja a kiállítást
15:00 Filmvetítés: Peter Schamony Who is the monster - you or me?
16:30 Filmvetítés: Peter Whitehead Daddy

Mai Manó Ház
10:00-20:00 Pécsi József ösztöndíjasok kiállítása, valamint a Kertész és Brassai el?tt cím? kiállítás, illetve Zalka Imre fotótörténeti bemutatója

Régi Zeneakadémia - Liszt Ferenc Múzeum
11:00 Ingolf Wunder (A) zongorakoncertje (m?soron Beethoven, Brahms, Liszt m?vei)

Magyar Képz?m?vészeti Egyetem
10:00-20:00 Transmissionen 2 kiállítás (D)

Szabadtéri programok az Oktogon és a Bajcsy-Zsilinszky út között és további helyszíneken 13:00-22:00 óráig

13:00 Oktogontól: Központi T?zoltózenekar
14:00 Oktogon: Tücsök népi zenekar (SL)
15:00 Oktogontól: Olasz zászlódobálók
16:00 Oktogontól: Iliosz együttes folklórbemutatója (GR)

13:00 Erzsébet tér, Gödör: Olasz zászlódobálók

13:30 Andrássy út (Opera): Olasz zászlódobálók
13:30 Andrássy út (Opera): Központi T?zoltózenekar
19:00 Andrássy út: Olasz zászlódobálók

15:00 Bajcsy-Zs. sarok: Törökbálinti Hagyomány?rz? Asszonykórus és Tánccsoport
15:30 Bajcsy-Zs. sarok: Großturwaller Musikanten
17:00 Bajcsy-Zsilinszky úttól az Oktogonig: Sumava menti cseh dudászene
17:00 Oktogontól Bajcsy-Zsilinszky útig: Ortiki Gólyalábasok
18:00 Andrássy út: Civil Negyed (kortárs tánc)
19:00 Andrássy út: Two in One - Hargitay Ákos, Michaela Pein (A): Akciótánc és Ritmus
14:00 Állatkert: Határ?rség Zenekara
14:30 Vajdahunyadvár: Határ?rség Zenekara
17:00 M?csarnok: Olasz zászlódobálók
16:00 M?csarnok el?tt: Határ?rség Zenekara és a Központi T?zoltózenekar
18:00 F?városi Nagycirkusz: Olasz zászlódobálók

Magyar Mez?gazdasági Múzeum
10:00-20:00 Mez?gazdaságunk jöv?je Európában cím? kiállítás
10:00, 13:00 Ismerd meg múzeumunk kincseit a Rákóczi eke és az 1851-ben Kossuth Lajos javaslatára behozott g?zgép bemutatása tárlatvezetéssel, kisel?adással
14:00-17:00 Reneszánsz táncok a Vajdahunyadvárban tánctanítás az emeleti aulában (felelevenítenek olyan reneszánsz táncokat, amelyeket a Vajdahunyadvár eredetijében, Mátyás udvarában táncoltak)
14:30 Határ?rség Zenekara, térzene a Múzeum el?tt

F?városi Állat- és Növénykert
11:00-12:00 Az Atlantis Színház el?adása Grimm-mesék (Rigócs?r, Hófehérke, Piroska)
13:00-14:00 Az Atlantis Színház el?adása Grimm-mesék (Csipkerózsika, Hamupip?ke, Jancsi és Juliska)
14:00 Határ?rség Zenekara, térzene az Állatkert el?tt

Vidámpark
10.00-t?l A Vidámpark hivatalos szezonnyitó napján az új dinosaurus kiállítás mellett egész nap változatos programokkal várja az érdekl?d?ket: t?znyel?kkel, gólyalábasokkal, lufihajtogatóval, artistákkal, lufies?vel és mindenféle fura szerzetekkel. Fellép a Bóbita együttes és Zoltán Erikával streetdance-verseny lesz.

F?városi Nagycirkusz
10:00-12:00 Megnyitó, Skót dudás: Kéri György, Nagykovácsi Majorett Együttes (kísér: Palota Zenekar), Állami Artistaképz? Intézet és MACIVA Stúdiója növendékeinek m?sora
13:00-15:00 Trixi Show m?sora (Pécsi csoport), vetélked?, vezeti: Kocsy Zsolt, közben b?vészek, bohócok és ördögbotosok fellépése
17:00-19:00 Bohóc-zenekar m?sora

Közlekedési Múzeum
10.00 Az Európai Unió és a közlekedés cím? kiállítás megnyitója, a Valahol Európában cím? musical keresztmetszetének bemutatása, a Vasutas Zeneiskola növendékeinek el?adásában
11:00, 14:00 Utak-hidak Európába címmel el?adás és tárlatvezetés az állandó Közúti közlekedés Magyarországon az I. világháború után cím? kiállításban
12:00 A magyar közlekedés fejl?dése Európa élvonalában el?adás diavetítéssel a 19-20. század kiemelked? eseményeir?l, eredményeir?l és személyiségeir?l
13:00 Az angol, svéd, finn, magyar vasutak története - CD-bemutató
10:00-18:00 Játékos vetélked?k, gyerekprogramok, filmvetítések, vasúti terepasztal
bemutató

Szépm?vészeti Múzeum
10:00-20:00 Reneszánsz tavasz a Verocchio és az Észak-itáliai reneszánsz rajzok cím? kiállításokkal
10:00-18:00 A Múzeum munkatársai tárlatvezetéseket tartanak az állandó gy?jteményekben
10:00-18:00 Miss Európa választás a Szépm?vészeti Múzeum n?i portréiból (szavazni 10 és 18 óra között lehet, eredményhirdetés 19:00-kor)
15:00 Varonen/Laakso (FL) duó csellókoncertje a Márványcsarnokban

M?csarnok
10:00-20:00 Micro/Macro: Brit m?vészet 1996-2002 cím? kiállítás
10.00-12.00 Foglalkozás gyerekeknek Szabics Ágnes vezetésével (el?re kell jelentkezni a 460-7018-as telefonszámon)
10:00-12:00 Filmvetítés: Jacques Tati Kisvárosi ünnep (Jour de fete, 1949)
12:00 Tárlatvezetést tart dr. Fabényi Júlia f?igazgató
14:00-16:00 Filmvetítés: Jacques Tati Hulot úr nyaral (Les vacances de M Hulot, 1953)
16:00 Az épület el?tt: Központi T?zoltózenekar és a Határ?rség Zenekara játszik
19:00 Reform Art Unit koncert, fellép Fritz Novotny (A), Babits Antal és L?rinszky Attila

Liget Építészeti Iroda
10:00-20:00 Modern holland építészeti kiállítás az Erick van Egeraat építészeti iroda terveib?l és makettjeib?l.

 
 
Jelenleg 5 olvasó böngészik a Papiruszon


Képes apróhirdetés ingyen | Nemzetközi hirdetés | Fesztivál, rendezvény