A csaknem három évtizedes múltra visszatekintő művészeti eseményt a Budapesti Művelődési Központ (BMK) alapítása előtt indította el a Szakszervezetek Művelődési Háza a vizuális kultúra népszerűsítése, bemutatása céljából. Ezt a hagyományt 1979 után a BMK folytatta.

A kétnapos esemény középpontjában a következő kérdés áll: "Hogyan tud megbirkózni a képzőművészet az információs társadalom kihívásaival?" A kortárs képzőművészeti villámkonferencia, kiállítás és vásár az elektronikus műtárgykereskedelemre és a művészet interneten való jelenlétére koncentrál. A programra 2002. október 25-én és 26-án kerül sor.

Pénteken előadások és vitafórumok kezdődnek. Az előadássorozatot  Dr. Horváth László, MEH kormányfői tanácsadó, a Magyar Iparművészeti Egyetem oktatója nyitotta meg. Egy különleges kiállítás is megnyílik, melynek során a virtuális galériákat különböző látványelemekkel kombinálva műtárgyként állítják ki.

Október közepétől december végéig négy külön kiállításon mutatják be a grafikusok, festők és szobrászok, iparművészek és fotósok alkotásait. A kiállított anyag egésze egy éven keresztül látható lesz a BMK virtuális galériájában www.bmknet.hu

A szervezők remélik, hogy a Virtuális Galériák Találkozója ráirányítja a figyelmet a kortárs képzőművészet számára fórumot biztosító virtuális intézményekre, melyek várhatóan egyre nagyobb szerephez jutnak a jövőben.

Iparművészeti kiállítás 2002. november 14. 17.00 óra
Megnyitja: Jóry Judit művészettörténész

Képzőművészeti kiállítás 2002. december 5. 17.00 óra
Megnyitja: Láger Péter kultúrantropológus

Grafikai kiállítás 2002. december 19. 17.00 óra
Megnyitja: Olajos György grafikusművész